Daga

Grzyby na maxa: e-book z notatkami i ćwiczeniami

Kolejny e-book do nauki biologii w szkole średniej – “Grzyby na maxa” – jest już dostępny na naszej platformie. E-book jest integralną częścią kursu: Grzyby i standardowo został przygotowany w dwóch wersjach: dla liceum 3-letniego (3L) i liceum 4-letniego (4L).
E-book składa się z 3 rozdziałów odpowiadających lekcjom wykładowym w kursie (czyli pełna korelacja materiału i czytelny układ treści). Na wszelki wypadek sygnalizujemy, że lekcja 3. zawiera analizę budowy, występowania i znaczenia porostów. W końcu dzisiaj porosty to… zlichenizowane grzyby.
Każdy rozdział zawiera:
  • plany pracy, szczegółowe cele określające co powinieneś umieć po lekcji oraz listę ważnych pojęć i zagadnień. Dzięki temu lepiej zaplanujesz swoją naukę i sprawdzisz jej efekty;
  • opracowania tekstowe materiału z wykładów zredagowane w zwięzłej formie punktów (innymi słowy – szczegółowe notatki, dzięki którym będzie dokładnie wiedział/wiedziała, co jest ważne, a co ewentualnie można pominąć);
  • grafiki, fotografie i tabele oraz polecenia, pełniące funkcję ćwiczeniową (szczególnie polecamy schematy cykli rozwojowych, które trzeba samodzielnie opisać);
  • lekcję 2. kończy karta pracy zawierająca dwa ćwiczenia z zakresu grzybów wyższych korespondujące z trudnymi zadaniami maturalnymi.
Uwaga: ilustrowane plansze pokazujące skalę porostową można obejrzeć tylko w kursie, ale opis skali znalazł się w e-booku.
E-book jest oczywiście dostępnych bez żadnych kosztów dodatkowych dla subskrybentów kursu. I wreszcie… kolejne e-booki są już w drodze. Będziemy Cię informować na bieżąco.
Polecamy!