Daga

Jak ogarnąć edukacyjny chaos w nowym czteroletnim liceum cz. II

Samodzielna nauka już na początku liceum może wydawać się olbrzymim wyzwaniem. Jak się za to zabrać? Jak zorganizować? Skąd pewność, że uczę się tego, co jest naprawdę konieczne czy wymagane? Skąd mam wiedzieć, jakie są wymagania na egzaminie maturalnym? Uff… dużo tego, ale to tylko pozornie czarna magia i chaos. Uwierz mi, jest na to sposób.
Co jest Ci zatem potrzebne do samodzielnej nauki?
 • wymagania programowe, dzięki którym określisz dokładnie, co musisz wiedzieć/umieć, aby porządnie przygotować się do lekcji w szkole oraz na egzamin maturalny;
 • źródło rzetelnej wiedzy, przedstawiające ją w sposób odpowiednio szczegółowy i obrazowy tak, aby zrozumieć wszystkie wymagane zagadnienia;
 • zadania i testy do ćwiczenia i sprawdzania wiedzy oraz umiejętności;
 • kalendarz do zorganizowania harmonogramu nauki;
 • wsparcie grupy (przydatne 😉).
Wyobraź sobie, że w przypadku biologii rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki (by nie powiedzieć jeden klik od Ciebie). To dostęp do kursów Waldemara Lewińskiego w Multimedialnej Akademii Biologii w terazwiedza.pl.
W naszej Multimedialnej Akademii Biologii zapewniamy:
 • sylabus, czyli opracowanie wszystkich zagadnień wymaganych w podstawie programowej. Szczegółowe informacje znajdziesz w każdym kursie (kurs to jeden dział z biologii/rozdział w podręczniku). Opracowaliśmy je w postacie przejrzystej tabeli do wydruku, dzięki czemu możesz mieć ją zawsze pod ręką, jako źródło referencyjne oraz prosty sposób na sprawdzenie postępów nauki.
 • multimedialne autorskie wykłady Waldemara Lewińskiego. Wykłady stworzone od podstaw przez nasz zespół nauczycieli. Szczegółowym analizom wszystkich zagadnień towarzyszą profesjonalne, dedykowane grafiki, schematy, fotografie ( w tym mikrofotografie), animacje oraz filmy. W ten sposób otrzymujesz swobodny dostęp do pełnowymiarowej nauki, na którą w szkole – paradoksalnie – często nie ma czasu. Co więcej, możesz uczyć się we własnym tempie, wielokrotnie odtwarzać materiał lub go przyspieszać, jeśli np. masz mniej czasu. Ty decydujesz, czego chcesz się uczyć i kiedy. Każdy kurs realizuje w 100% wymagania programowe (a czasem nawet większym stopniu). Dzięki opcji zaznaczania obejrzanych i opracowanych tematów, możesz łatwo śledzić swoje postępy.
 • Nasze wykłady tworzone są przez nauczycieli oraz dydaktyków z długim stażem pracy w szkole, w oparciu o najbardziej aktualne i rzetelne źródła wiedzy (książki akademickie i szkolne podręczniki).
 • zbiory zadań maturalnych posegregowanych tematycznie i przypisanych do poszczególnych kursów oraz autorskie zadania, autorskie arkusze matury próbnej i setki elektronicznych pytań testowych dostępnych w postaci testów zaliczeniowych na koniec każdego kursu. Razem daje to ponad 2200 zadań i pytań testowych.
 • ogólne: forum i czat dla użytkowników.
A jeśli tego byłoby mało, to dodatkowo udostępniamy:
 • obszerny słownik elektroniczny z wewnętrznymi linkami między hasłami oraz linkami do odpowiednich wykładów. Taki słownik stanowi referencyjne źródło wiedzy oraz zapewnia łatwy i szybki sposób na odnalezienie interesującego zagadnienia (index).
 • specjalny kurs stanowiący trening maturalny, w którym oprócz wyselekcjonowanych, rozbudowanych zadań maturalnych i szczegółowych analiz odpowiedzi na video zmieściliśmy ponad 600 fiszek elektronicznych do szybkiej powtórki najważniejszych pojęć.
W naszej Multimedialne Akademii Biologii uczyć się można przez okrągły rok, 24/7, w święta, soboty, niedzielę, gdy pada śnieg, wieje wiatr czy świeci Słońce. Ogranicza Cię tylko Twoja silna wola 😉
To do zobaczenia na wykładach… bez podręcznika i bryków.