May 10 / Teraz Wiedza

Matura 2024 - nowe zadania

Zadania z genetyki "na deser"

Cześć!
Kolejne matury 2024 roku już za nami. W necie krążą pesymistyczne wpisy o maturze z matematyki. Mamy nadzieję, że nie będzie tak źle.
Wracając zaś do matury z biologii rozszerzonej – ponownie przypominamy, że w tym roku zacznie się 14 maja o godzinie 9:00. Naszych użytkowników chcemy poinformować, że ostatnia porcja zadań maturalnych właśnie trafiła do kursu: Analiza i rozwiązywanie zadań. Chodzi tu o arkusz Genetyka cz. II zawierający aż 16 zadań (50 punktów do zdobycia). Szczególnie Ci, którzy zdają maturę z biolii już za kilka dni powinni się zainteresować - w arkuszu jest przekrój zadań: od prostych zadań zamkniętych, do wiązek zadań, które wymagają obliczeń i rozpisywania krzyżówek genetycznych. Jako ostatni trening jak znalazł. Dodajmy więc tylko, że w kursie znajdziecie aż 397 zadań maturalnych z całego zakresu szkoły średniej (96% z nich to nasze zadania autorskie, natomiast nieliczne zadania CKE zwykle są zmodyfikowane).
Wielu nauczycieli sugeruje, że najskuteczniejszą taktyką przed samą maturą jest rozwiązywanie zadań. To oczywiście zależy od wielu czynników, ale w typowej sytuacji to dobry pomysł.
Na dzisiaj to tyle. Trzymajcie się – teraz matura z biologii rozszerzonej.
Powodzenia, ściskamy za Was kciuki. 
Zespół Teraz Wiedza