Nov 22 / Teraz Wiedza

Nowości na stronie – cz. B: nowe zadania

[edit: 28-11-23 - właśnie dodaliśmy KLUCZ odpowiedzi do arkusza matury próbnej nr 2 oraz Zadania z kluczem z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, cz. 1. Kolejne materiały w drodze] 
Dzień dobry,
Kończy się już listopad, a więc wypadałoby przedstawić kolejne nowości, które pojawiły się na naszej stronie w kursie: Analiza i rozwiązywanie zadań.
Wczoraj opublikowaliśmy 6 arkuszy matury próbnej z biologii. Są to zadania autorskie Pani T. Borowskiej i Pana J. Prokopa, które zostały zmodernizowane i zaadaptowane do FORMUŁY 2023. Łącznie to aż 134 zadania albo jak kto woli 6x180 minut megasprawdzianów. Na dzisiaj dołączyliśmy rozbudowany klucz odpowiedzi do arkusza nr 1. Pozostałe klucze będziemy publikować sukcesywnie do połowy stycznia (szczegóły znajdziecie w samym kursie). Gwoli wyjaśnienia - co prawda odpowiedzi są gotowe, ale klucze wymagają jeszcze opisania: określenia czasowników operacyjnych i szczegółowych zasad oceniania.
Standardowo arkusze przygotowaliśmy w formie plików pdf do wydrukowania. Kto nie chce lub nie może drukować (np. nie ma kolorowej drukarki) może podejrzeć zadania bezpośrednio na stronie w pełnej rozdzielczości.
Na koniec pochwalimy się jeszcze tym, że interaktywne spisy treści klipów wideo są już w 11 kursach (ostatnio "dołączył" kurs: Metabolizm).
Pozdrawiamy i podziwiamy waszą wytrwałość
zespół Teraz Wiedza