Nov 9 / Teraz Wiedza

Nowości na stronie – cz. A: nowe zadania

Nowe zadania w formule 2023

Dzień dobry,
Mamy już listopad, a więc wypadałoby przedstawić najważniejsze nowości, które pojawiły się na naszej stronie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Zatem :

  1. Poprawiliśmy i uzupełniliśmy arkusze maturalne w kursie: Analiza i rozwiązywanie zadań (z biologii ma się rozumieć). Na dzisiaj mamy więc już komplet arkuszy „prawie maturalnych” do klasy 1. (3 zestawy – łącznie 32 zadania) i do klasy 2. (11 zestawów – łącznie 109 zadań). Pojawił się też pierwszy arkusz do klasy 3. z zakresu fizjologii zwierząt. Ma 15 zadań, ale są to głównie wiązki i można w nim zdobyć aż 55 punktów (to już właściwie próbny arkusz maturalny… z samej fizjologii zwierząt). Proponujemy Ci więc już dzisiaj ponad 150 zadań przygotowanych „pod” maturę w Formule 2023. To nie tylko kolorowa grafika, ale także starannie dobrane polecenia kontrolne i… bardzo rozbudowane klucze odpowiedzi.
  2. Dodajmy, że zadania z zakresu anatomii i fizjologii człowieka podzieliliśmy na 3 części. Zadania są już „napisane” (wielkie dzięki Panie Janie!) i trwają prace redakcyjne. Przewidujemy, że klasę trzecią zamkniemy do połowy grudnia.
Arkusze przygotowaliśmy w formie plików pdf do wydrukowania (każdy plik zawiera zadania i klucz odpowiedzi). Kto nie chce lub nie może drukować (np. nie ma kolorowej drukarki) może podejrzeć zadania bezpośrednio na stronie w pełnej rozdzielczości.
Pozdrawiamy
zespół Teraz Wiedza

Dla tych, którzy jeszcze nas nie znają

Dla osób, które nas nie znają, ale zainteresowała je nasza oferta przygotowaliśmy, w darmowym kursie: Biologia w szkole, krótkie opisy wszystkich naszych lekcji (jest ich ponad 200!). Zakładamy, że będzie to duże ułatwienie.

Na koniec

W ostatnich dniach pojawiły się utrudnienia w dostępie do strony (usterkę już usunięto), a ponadto część niezarejestrowanych użytkowników nie mogła zweryfikować swoich adresów e-mailowych, ponieważ z naszego serwera nie wychodziły maile, tzw. weryfikacyjne. Tę drugą usterkę nasi amerykańscy partnerzy usunęli wczoraj późnym wieczorem.
Za te kłopoty przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i dziękujemy za cierpliwość. W razie potrzeby sygnalizujcie problemy (kontakt@terazwiedza.pl) – postaramy się pomóc jak najszybciej.