Apr 23 / Teraz Wiedza

Matura próbna - nowy arkusz

Matura próbna - arkusz nr 4

Cześć! Mamy już koniec kwietnia i matura zbliża się wielkimi krokami, a więc wypadałoby przedstawić nowość, która pojawiła się w kursie: Analiza i rozwiązywanie zadań. Zapewne szczególnie zainteresują się nią osoby zdające maturę w formule 2023 w tym roku. Zatem krótko - jest nowy arkusz matury próbnej z biologii. Oczywiście zawiera wyłącznie zadania autorskie (jest ich 20), a dodatkiem jest rozbudowany klucz odpowiedzi. Arkusz ten oznaczyliśmy numerem 4, ponieważ zmienia on stary arkusz nr 4, który był tylko kompilacją zadań CKE.
Materiały te można sobie wydrukować lub obejrzeć bezpośrednio na naszej stronie.
Zapraszamy na kolejny 180 minutowy trening przed właściwą maturą.
Przypominamy, że w kursie: AiRZ jest łącznie 6 arkuszy matury próbnej i 25 zestawów zadań do konkretnych działów biologii! 
Jeśli chodzi o informacje ogólne - wciąż czekamy na publikację przez MEN zmian w podstawie programowej (tzw. formuła 2024). Oczywiście nie zasypiamy gruszek w popiele i działamy "w tle". Przede wszystkim nie chcemy mieszać tym, którzy maturę mają już na karku. Tym niemniej pewne zmiany już teraz można zobaczyć, np. w nowej wersji 2. lekcji kursu: Naukowe podstawy biologii. Na razie lekcja została umieszczona na końcu!
Pozdrawiamy serdecznie wszystkich naszych użytkowników, ale szczególnie tegorocznych maturzystów.
Teraz Wiedza