Daga

Protisty na maxa: notatki, ćwiczenia, karta pracy

Już jest dostępny nasz kolejny e-book do nauki biologii w szkole średniej "Protisty na maxa". Jak sam tytuł wskazuje, e-book będzie integralną częścią kursu: Protisty.
Standardowo e-book został przygotowany w dwóch wersjach: dla liceum 3-letniego (3L) i liceum 4-letniego (4L). Przyczyna jest prosta: nieznaczne, ale jednak istotne różnice w podstawach programowych dla poszczególnych typów szkół i co za tym idzie w podręcznikach (np. w tym dla liceum 4-letnigo jest opis cyklu rozwojowego maworka).
E-book został przygotowany w profesjonalnym programie do składu i … jest w kolorze. Wynika to głównie ze zmian, jakie pojawią się na maturze od 2023 r. (arkusze maturalne będą w kolorze), jak również z pobudek estetyczno-motywujących ;).
Protisty w składzie
E-book składa się z rozdziałów odpowiadających lekcjom wykładowym w kursie (czyli pełna korelacja materiału i czytelny układ treści). Każdy rozdział zawiera:
  • plany pracy, szczegółowe cele określające co powinieneś umieć po lekcji oraz listę ważnych pojęć i zagadnień. Dzięki temu lepiej zaplanujesz swoją naukę i sprawdzisz jej efekty;
  • opracowania tekstowe materiału z wykładów zredagowane w zwięzłej formie punktów (innymi słowy – szczegółowe notatki, dzięki którym będzie dokładnie wiedział/wiedziała, co jest ważne, a co ewentualnie można pominąć);
  • grafiki, fotografie i tabele oraz polecenia, pełniące funkcję ćwiczeniową;
  • lekcja 5. zawiera również kartę pracy z obserwacji mikroskopowej pantofelka.
Czyli teoria i praktyka w jednym.
E-book jest oczywiście dostępnych bez żadnych kosztów dodatkowych dla subskrybentów kursu. I wreszcie… kolejne e-booki są już w drodze. Będziemy Cię informować na bieżąco.
Do dzieła!