Feb 7 / Teraz Wiedza

Nowy e-book: Protisty

Mamy już luty, a więc przedstawiamy kolejne nowości.

[edit 08-02-2024] Wspomniany w tym wpisie arkusz nr 21 zawierający 12 zadań z zakresu biotechnologii jest już dostępny (22 strony z kluczem odpowiedzi). Do zdobycia 27 punktów (czas - max. 90 minut).
Dzień dobry,
Zacznijmy od kursu: Protisty. Wiemy, że nie lubicie tego działu i wielu z Was nie wspomina dobrze ani perystomu, ani cytopyge pantofelka. Z budowy tego mikrusa niestety nie możemy zrezygnować, ale... możemy wywalić cała systematykę protistów. Na razie zrobiliśmy pierwszy krok - radykalnie zmieniliśmy e-booka "Protisty". Od teraz zamist 30 stron męczarni będzie tylko(?) 17. Ponadto przekształciliśmy treść w typowy podręcznik, w którym opisy grafik i procesów są kompletnie (nie trzeba ich mozolnie uzupełniać). Opracowanie można wydrukować (ebooka Protisty v2024-4L znajdziesz w sekcji: Materiały do druku).
Druga sprawa: W kursie: Analiza i rozwiązywanie zadań mamy mały poślizg (głównie z powodu... chorób). Informujemy więc, że zadania (12) z rozbudowanym kluczem odpowiedzi z zakresu biotechnologii są już na ostatniej prostej (opublikujemy je za kilka dni).
A na koniec zapowiedź tego, co pewnie zainteresuje pierwszoklasistów. Otóż od marca zaczniemy dołączać materiały wideo z zakresu naukowych podstaw biologii oraz cytologii. Będą to wykłady Pana Waldemara nagrane z myślą... o zakresie podstawowym! Tym niemniej dla osób, które przeszły z podstawówki do liceum, do ciężkich materiałów z zakresu rozszerzonego, może to być swoisty pomost, który pozwoli wejść w świat zaawansowanej biologii. Damy znać, kiedy dokładnie zaczniemy.
Pozdrawiamy (szczególnie tegorocznych maturzystów) - trzymajcie się.