Jul 1 / Biolog007

Przeprowadzka

[edit: 01-09-2023 g. 11ta. Kończymy dzisiaj aktualizację i przenoszenie testów elektronicznych. To kończy przeprowadzkę, ale nie rozbudowę strony!]
[edit: 10-07-2023 g. 10ta. Zaktualizowaliśmy i przenieśliśmy już ponad połowę testów. Zasuwamy]
Dzień dobry,
wczoraj przenieśliśmy nasze kursy na nową platformę i wciąż skupiamy się na sprawach technicznych związanych z „przeprowadzką”. Możemy już teraz napisać:
  1. Przenieśliśmy już konta użytkowników. Przypominamy zaś, że przed pierwszym zalogowaniem trzeba będzie zresetować hasło. W razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości prosimy o kontakt.
  2. Zunifikowaliśmy i przenieśliśmy 30 kursów biologii. Trwa już opracowanie nowej wersji bezpłatnego kursu: Biologia w liceum.
  3. Przenieśliśmy cały materiał wideo. Na razie nie mamy sygnałów, że wykłady nie działają (nie odtwarzają się) lub są błędnie podpięte.
  4. Przenieśliśmy wszystkie zbiory zadań maturalnych (zarówno w wersji 4L, jak i 3L). Dodajmy więc tylko, że pliki pdf nie są już blokowane hasłami. Nie mamy sygnałów o bezprawnym wykorzystywaniu tych materiałów, zatem na razie i w tych kwestiach jest OK. Dodajmy też, że od teraz pliki pdf z zadaniami (i e-bookami) znajdują się w sekcji: Materiały do druku. Znajduje się pod koniec każdego kursu wykładowego (za sekcją: Test zaliczeniowy).
  5. Przenieśliśmy wszystkie zestawy elektronicznych fiszek. Fiszki działają, ale wciąż sprawdzamy formatowanie czcionek (potrwa to do dwóch tygodni).
  6. Przenieśliśmy wszystkie e-booki. W przypadku „Cytologii” rozpoczynamy prace nad pełną integracją tekstu i grafik ze stroną (da to nowe możliwości, ale o tym napiszemy później). Koniec prac zaplanowaliśmy na 30 sierpnia. Jeśli eksperyment się powiedzie taką samą operację przeprowadzimy z nową wersję „Metabolizmu”.
  7. Rozpoczęliśmy przenoszenie elektronicznych testów. Ponieważ jednak postanowiliśmy je uaktualnić, prace potrwają do połowy sierpnia. Za tę niedogodność przepraszamy, ale uznaliśmy, że w czasie wakacji można taką operację przeprowadzić. Dodajmy, że test zaliczeniowy do kursu: Naukowe podstawy biologii jest już dostępny (liczy 34 pytania).
  8. Jak już pisaliśmy opracowanie redakcyjne słownika zakończymy w drugiej połowie lipca i podepniemy go do „lekcji” otwartego kursu: Biologia w liceum. Słownik w nowej wersji będzie liczył ponad 2 tysiące haseł.
Przenoszenie tak rozbudowanej strony jak nasza jest skomplikowaną operacją wymagającą „przepięcia” dziesiątków tysięcy elementów. Utrudnienia w dostępie mogą potrwać jeszcze kilka dni. Prosimy więc o wyrozumiałość i dziękujemy za cierpliwość.
W razie potrzeby sygnalizujcie problemy – postaramy się pomóc jak najszybciej.
Pozdrawiamy
zespół terazwiedza.pl
Zrzut ekranu z nowym sposobem automatycznego oznaczania obejrzanych elementów