Wielka przeprowadzka

Dzień dobry,
kończy się rok szkolny, a więc nadchodzi czas odpoczynku od szkolnego/przedmaturalnego kieratu. Wciąż czekamy na wyniki Waszych tegorocznych matur (ściskając mocno kciuki!). Wracając zaś do letniej kanikuły – jej początek wykorzystamy do przeprowadzenia zmiany w naszym serwisie, a mianowicie do przeniesienia naszych kursów na nową platformę. O zaletach nowego rozwiązania technologicznego napiszemy/opowiemy nieco później, teraz krótko o sprawach technicznych związanych z „przeprowadzką”.
  1. Przenieśliśmy już konta użytkowników (wszystkich zarejestrowanych po 4 czerwca 2022 r., najnowszych użytkowników będziemy przenosić na dniach) i przypisaliśmy do nich dostępy do kursów. Zatem wszyscy użytkownicy mają zagwarantowany dostęp do wykupionych kursów do momentu wygaśnięcia wykupionego wcześniej dostępu. W razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości prosimy o kontakt.
  2. Utworzyliśmy łącznie 30 kursów biologii takich, jakie były w starym systemie, ale bez podziału na kursy dla liceum 3-letniego i liceum 4-letniego. Co ważne układ lekcji w kursach się nie zmienił. Zatem każdy użytkownik powinien nowym w systemie czuć się jak w domu po fajnym remoncie.
  3. Przenieśliśmy cały materiał wideo.
  4. Przenieśliśmy wszystkie zbiory zadań maturalnych (zarówno w wersji 4L, jak i 3L).
  5. Przenieśliśmy wszystkie zestawy elektronicznych fiszek.
  6. Przenieśliśmy wszystkie e-booki.
  7. Przenosimy elektroniczne testy. Ponieważ jednak postanowiliśmy je uaktualnić, prace potrwają do połowy sierpnia. Za tę niedogodność przepraszamy, ale uznaliśmy, że w czasie wakacji można taką operację przeprowadzić.
  8. Zmieniamy też formułę słownika biologicznego. W nowym systemie będzie to plik PDF do pobrania. Opracowanie redakcyjne słownika zakończymy w połowie lipca i podepniemy go do 7. „lekcji” otwartego kursu: Biologia w liceum. Słownik w nowej wersji będzie liczył ponad 2 tysiące haseł.
Uruchamianie nowej platformy planujemy na 29-30 czerwca (w tym czasie strona będzie niedostępna). Ponieważ jest to skomplikowana operacja, utrudnienia w dostępie mogą potrwać nawet kilka dni. Prosimy więc o wyrozumiałość i dziękujemy za cierpliwość.
Ważne: Pierwsze logowanie do nowego systemu będzie wymagać zresetowania hasła.
W razie potrzeby sygnalizujcie problemy – postaramy się pomóc jak najszybciej.
Pozdrawiamy
zespół terazwiedza.pl