Sep 19 / Teraz Wiedza

Minitesty do kursu Cytologia

[edit: 21.09.2023 r. - zaczynamy dołączanie minitestów do kursu: Metabolizm. Jest już minitest nr 1 (aż 18 zadań!).]
Dzień dobry,
Postanowiliśmy trochę napisać o rozwiązywaniu elektronicznych testów. Przewrotnie (z lenistwa?) zapytaliśmy AI (sic!) jakie są zalety takiej formy sprawdzania swojej wiedzy.
Oto co algorytm napisał (my wybraliśmy 10 punktów i wprowadziliśmy do nich tylko redakcyjne poprawki).

10 zalet testów online

  1. Dostępność i wygoda: Jedną z głównych zalet testów online jest ich łatwa dostępność. Można rozwiązywać testy w dowolnym miejscu i czasie, co sprzyja większej elastyczności w nauce.
  2. Szybka informacja zwrotna: Testy online umożliwiają natychmiastową ocenę. Dowiadujesz się, jakie odpowiedzi są poprawne i gdzie popełniłeś błędy, co pozwala na natychmiastową korektę.
  3. Zwiększona motywacja: Możliwość monitorowania swojego postępu i uzyskiwania wyników może zwiększyć motywację do nauki biologii.
  4. Indywidualizacja nauki: Nasza platforma edukacyjna online oferują testy o zróżnicowanym poziomie. To pozwala na indywidualizację procesu nauczania, co jest trudniejsze w przypadku tradycyjnych testów papierowych.
  5. Różnorodność formatów: Nasze testy online pozwalają na wykorzystanie różnych formatów pytań, takich jak jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru, krótkie odpowiedzi, dopasowanie, sortowanie, z wykorzystaniem kolorowych grafik, co może bardziej przypominać rzeczywiste wyzwania biologiczne.
  6. Zmniejszenie kosztów: Testy online eliminują konieczność drukowania testów i arkuszy odpowiedzi, co przekłada się na obniżenie kosztów nauki.
  7. Ekologia: Korzystanie z testów online jest bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ zmniejsza zużycie papieru.
  8. Równość szans: Nasze testy online (oraz wykłady!) mogą pomóc w zniwelowaniu nierówności wynikających z różnic w dostępie do materiałów edukacyjnych. U nas każdy użytkownik ma równą szansę na dostęp do tych samych zasobów.
  9. Bezpieczeństwo i poufność: Zaawansowane platformy testowe online mogą zapewnić odpowiednie środki bezpieczeństwa i ochrony danych uczniów.
  10. Globalna współpraca: Testy online pozwalają na współpracę z uczniami z innych części kraju lub świata, co może prowadzić do ciekawych projektów edukacyjnych.

A teraz jeszcze krótko od nas

Właśnie zakończyliśmy dodawanie minitestów do kursu: Cytologia. Nazbierało się ich aż 13! Wyzerowaliśmy wasze wcześniejsze próby na materiałach roboczych i od teraz można "się testować" na całego. Oczywiście jest też, jak w każdym kursie, test zaliczeniowy.
Pozdrawiamy serdecznie
zespół terazwiedza.pl