Daga

Wyjście roślin na ląd - lekcja w zupełnie nowej odsłonie

Zupełnie zmienione lekcje w kursie: Rośliny

Aktualizujemy i ulepszamy lekcje w kursie: Rośliny. Zobacz, co się zmieniło...

Wyjście roślin na ląd

Naszych użytkowników informujemy, że jest już dostępna nowa, nagrana zupełnie od podstaw, wersja lekcji 2. Wyjście roślin na ląd (kurs: Rośliny). Zmiany obejmują nie tylko kwestie techniczne, ale przede wszystkim treści merytoryczne:
  • mocno uprościliśmy omawianie ewolucji (teorie powstania roślin lądowych),
  • idąc za przykładem Campbella, przestaliśmy zawracać Wam głowę psylofitami (w miejsce tego pojęcia wprowadziliśmy ryniofity, a jak ;)).
  • skupiliśmy się na adaptacjach do środowiska lądowego, charakterystyce ryniofitów i hipotezie telomowej.
Dla uczniów 4-letniego liceum przygotowaliśmy ciut poszerzoną wersję, która jest już gotowa, ale zostanie udostępniona wraz z całym kursem pod koniec maja.

Mszaki

Teraz rozpoczynamy publikację nowych wykładów do lekcji 3. Mszaki. Tu także są bardzo duże zmiany. W chwili obecnej dostępne są: wstęp i diagnoza mszaków (cechy prymitywne i progresywne). Kolejne klipy ukażą się w przyszłym tygodniu.
Kurs: Rośliny dostępny jest w pakiecie Teraz Biologia (zawierający wszystkie kursy dla 3-letniego liceum) oraz w pakiecie Różnorodność wirusów i organizmów. Oba pakiety przeznaczone są dla uczniów 3-letniego liceum (po gimnazjum).
Kurs: Rośliny dla 4-letniego liceum będzie dostępny w pakiecie Biologia 2. Zakres rozszerzony (w sprzedaży pod koniec maja 2020 r.)
Do zobaczenia w naszym wirtualnych klasach :)