Aug 30

Nowe zadania maturalne

Nowość na stronie

Z przyjemnością informujemy, że właśnie udostępniliśmy nowy, nigdzie nie publikowany zestaw autorskich zadań maturalnych z zakresu zoologii strunowców. Arkusz (plik pdf do wydrukowania ze strony) zawiera 13 starannie opracowanych i bogato ilustrowanych zadań, na których rozwiązanie można przeznaczyć maksymalnie 1 godzinę i 45 minut. Na stronach 14-25 zamieściliśmy klucz odpowiedzi. Jak zatem widać od teraz zadania i klucze będziemy zamieszczać w jednym pliku (co postulowaliście od dawna).
To już czternasty arkusz "prawie maturalny" opracowany zgodnie z nowymi wytycznymi (m.in. kolorowe ryciny, odpowiednie czasowniki operacyjne). Przypomnijmy też, że cała seria zawiera specjalnie rozbudowane klucze odpowiedzi.
Arkusz "Strunowce" można pobrać z 3. sekcji (Zadania z zakresu kl. drugiej) kursu: Analiza i rozwiązywanie zadań maturalnych. Jeśli chcesz od razu przejść do kursu i pobrać plik po prostu kliknij ten akapit.
Polecamy.
Pozdrawiamy i informujemy, że rozpoczęliśmy skład zadań z zakresu fizjologii zwierząt. O jego dostępności poinformujemy w osobnym wpisie.

Teraz Wiedza